Vihitaja ehitusest

Projekti kolmandas etapis ehitame kolm 5-korruselist korterelamut. Valikus on 90 erineva suurusega korterit, kus kümne erineva planeeringu hulgast leiab sobiva iga koduotsija.

Lõvirahu B-energiaklassi elamute arhitekt on Ivo-Martin Veelma Arhitektibüroost Lokomotiiv.

"Asudes aedlinna serval ja modernistliku linnaosa vaateulatuses on projektis elemente mõlemast. Korterelamud, kuid väiksemad. Aedlinlikud tänavad, väikesed, omad. Kõige keskel park mängimiseks ja naabritega suhtlemiseks. Kortereid on suuremaid ja väiksemaid, kõik projekteeritud koduks."

Hoonete kompleks on ühendatud ühise maa-aluse parklakorrusega. Välisviimistluses kasutatakse kahte värvitooni. Valge osa on sile ning pruunika Siena65 värvitooniga maja reljeefne fassaad. Aknaraamid on pruunid. Rõdude piirded ja postid valmistatakse metallist ning rõdude kinni ehitatud seinaosa pruunikashalli komposiitplaadiga.

Kõikide korterite juurde kuulub rõdu või terrass.

Hoonete keldrikorrusel asuvad soojad parkimiskohad, panipaigad ja tehnilised ruumid. Parklasse sissesõit on planeeritud Vihitaja tänavalt. Vihitaja maja elanikel on võimalik valida parkimiskoht ka kinnistule maja ette.

Ehitatavate elamutega piirneb ca 3700m2 suurune pargiala, kuhu on rajatud mänguväljakud, puhke- ja haljasalad.

Korterite viimistlus

Korterite põrandad

Korterite põrandatel on naturaalne laudparkett, mille kujundus vastab valitud siseviimistluspaketile. Parketti saadab sobivas toonis puidust põrandaliist. Kodude esikute- ja sanitaarruumide põrandad on kaetud keraamilise plaadiga vastavalt valitud siseviimistluspaketile. Märgades ruumides on põrand varustatud elektriküttega.

Korterite laed

Korterite laed on valgeks värvitud õõnespaneelidest V-vuugiga vahelaed. Sanitaarruumides ja korteri nendes osades, kus paiknevad kommunikatsioonid (ventilatsioonitorud, kaablid jms), on süvistatud valgustitega kipsplaatidest valgeks värvitud ripplagi.

Korterite seinad

Korterite tubadevahelised siseseinad on 66 mm metallkarkassil vaheseinad, mis kaetakse mõlemalt poolt kahekordse kipsplaadiga ning värvitakse.

Tehniline lahendus

Küte

Hoone on ühendatud kaugküttevõrku. Korterites on soojuse ühtlasemaks jaotamiseks vesipõrandaküte, mille juhtimine toimub ruumipõhiste digitaalsete termostaatidega. Küttekollektorid paiknevad üldjuhul esikus riietekapi nišis, kui projektis ei ole ette nähtud teisiti. Vannitubade põrandad on lahendatud elektrilise põrandaküttega. Iga korter on varustatud individuaalse kaugloetava soojusenergia arvestiga.

Ventilatsioon

Ventilatsioon on lahendatud igas korteris asuva individuaalse soojustagastusega (rootorsoojusvahetiga) sissepuhke-väljatõmbesüsteemiga. Ventilatsiooniagregaat asub kas majapidamisruumis pesumasina kohal või sanitaarruumis ripplae taga. Agregaadi täpne asukoht on määratud projektis. Ventilatsiooniagregaat on juhitav esikus asuva digitaalse juhtimispuldi kaudu.

Soe vesi

Soe vesi saadakse soojasõlmest soojusvaheti abil. Igal korteril on eraldi kaugloetavad arvestid nii külma- kui ka sooja vee jaoks. Pesumasina ühenduste ettevalmistus on teostatud vastavalt projektile sanitaarruumis või majapidamisruumis.

Elektripaigaldis

Sanitaarruumide ja esikute kipsist ripplagedesse on paigaldatud LED-valgustid. Tubades on olemas valgustite kaabeldus, valgustid paigaldab korteri omanik. Korteritel on välisukse videoga fonosüsteem.

Rõdud ja terrassid

Rõdud on ääristatud värvitud metallpiiretega, üks otsasein on maast laeni värvitud kõrgsurve laminaatplaat. Rõdude- ja esimeste korruste terrasside põrandad jäävad betoonviimistlusega. Rõdude laeviimistluseks on värvitud betoonpind.

Aknad

Korterite aknad ja rõduuksed on PVC-profiilidel ning trepikoja klaasfassaad ja välisuks alumiiniumprofiilidel. Klaasfassaadide ja akende U-arvud on 0,85 W/(m2K). Klaaspaketi päikesefaktor lõuna- ja läänefassaadide ruumidel on g=0,28.

Uksed

Korterite välisuksed on spooniga kaetud EI30 tulekindlusega puituksed. Korterite siseuksed on erineva viimistlusega kerguksed, vastavalt valitud siseviimistluspaketile. Saunauksed on puidust käepidemega läbipaistvad klaasuksed. Hoone peasissepääsude uksed on alumiiniumprofiilis klaasuksed kahekordse klaasiga. Hoone garaažikorruse ja tehnoruumide uksed on värvitud metallturvauksed. Panipaikade turvalisuse tagavad metallraamil plekkuksed.

Lukud ja läbipääsusüsteemid

Korterite välisuksed on varustatud turvalukuga. Igal panipaigal on omaette võtmed.
Hoone peauksed on varustatud nii luku kui ka elektroonilise kiibisüsteemiga.
Garaaži sissesõidu uksed on puldiga avatavad.

Liftid

Kõikidesse Lõvirahu elamurajooni kodudesse on planeeritud ka liftid.
Liftide tehnilised näitajad on järgnevad:

  • Vastavad ohutusstandardile EN81-20+ EN81-21
  • Tõstejõud 1000 kg ehk 13 inimest
  • Nimikiirus 1,0 m/s
  • Ukse mõõdud 900 mm x 2100 mm
  • Kabiini mõõdud 1100 x 2100 x 2200 mm

Üldruumide siseviimistlus

Trepikodade põrandad ja trepid on kaetud keraamilise plaadiga. Keldrikorruse ruumide põrandakatteks on tolmuvaba betoon. Trepikoja seinad, lagi ning mademete- ja treppide alumised pinnad ja küljed on värvitud. Trepi piirded on terasest. Keldrikorruse parkimistasandi seinad on betoonpinna viimistlusega ning parkimisruumide lagesid katab pinnakattega pooljäik kivivill, terrasside aluses osas betoonpind. Keldrikorruse kõikides ruumides on tehnoloogilised kommunikatsioonid nähtavad.

Seinad

Korterite välisseinad on kolmekihilisest raudbetoonelementidest kogupaksusega 430 mm.
Välisseinte U-arv 0,15 W/(m2k).
Korterite vahele jäävad seinad on 200 mm monteeritud raudbetoonpaneel.
Šahtide seintes kasutatakse 150 mm Bauroc’i kergplokke.
Keldrikorruse ruumide vaheseinad on laotud betoonõõnesplokkidest. Panipaikade seinte ülaosas, uksest kõrgemal, on betoonplokkide asemel metallrest panipaikade õhuvahetuse võimaldamiseks.

Trepid

Hoonesisesed trepid on monteeritavatest raudbetoonelementidest, mis viimistletakse keraamilise plaadiga. Õuetrepid on betoonviimistlusega.

Katus/katuslagi

Kortermaja katuslae kandva osa moodustavad 265 mm õõnespaneelid. Katuse soojustuse tagamiseks paigaldatakse aurutõkkel EPS-soojustus, mis kaetakse jäiga mineraalvillplaadiga. Katusekatteks on PVC- või SBS kate, mis vastab B-roof nõuetele. Katuslae U-arv on 0,09 W/(m2K).
Parkla katuslagi on samuti 220 mm õõnespaneelidel, soojustatud aurutõkkel EPS-soojustusega ning kaetud kahekordse SBS-i ja betoonplaadiga. Parkla katuslae U-arv on 0,14 W/(m2K).

Vertikaalsed ja horisontaalsed kandekonstruktsioonid

Kogu hoone kandeseinad ehitatakse monteeritavatest raudbetoonpaneelidest. Elamute vahe- ja katuslaed ehitatakse 265 mm õõnespaneelidest. Rõdude plaadid ja rõdude katus on monteeritavast raudbetoonist plaatidest.

Vahelaed

Üksteise peal asetsevaid kortereid lahutavad laed on 265 mm õõnespaneelidest, millele paigaldatakse isolatsiooniks 50 mm villaplaadid ja valatakse 80 mm paksune armeeritud betoonist katteplaat. Vahelae õhumüra isolatsiooni indeks on >55 dB ja löögimüra indeks <53 dB.

Vundament

Hoone vundamendi moodustavad vaivundamendid ja nendele ehitatud rostvärgid.

Müügiinfo

Meie meeskond on valmis vastama kõigile Lõvirahu kodusid puudutavatele küsimustele ning lahkesti valmis jagama lisainfot. Võta meie müügijuhiga ühendust ning Sinu küsimused saavadki vastused.

Kaisa Marissa Aduson

Kinnisvara arenduste projektijuht

Võta ühendust