Vesipapi ehitusest

Projekti neljandas- ja viiendas etapis ehitame neli äri- ja eluhoonet, kokku 149 korteriga.

Vesipapi 2, 4, 6, 8 A-energiaklassi majad on kavandanud PIN Arhitektid OÜ.

Arhitektid Katrin Kaevats, Jaan Port, Markus Nimik, Neeme Tiimus ja Mariann Kruuse.

"Meie eesmärgiks on alati ümbritsevale keskkonnale uue kvaliteedi lisamine. Kvartali südames asuva keskse haljastatud väljakuga ühendame uue ja olemasoleva terviklikuks linnaruumiks, tagades elava ja aktiivse elukeskkonna. Uued hooned kujundasime tänapäevases võtmes parema ruumi, materjali käsitluse ja sisekliimaga. Detailidele orienteeritud arhitektuur loob läbimõeldud ja esindusliku keskkonna"

Vesipapi 2,4,6 ja 8 majadesse ehitame kokku 149 uut kodu.

Vesipapi 2 on täies mahus ärifunktsiooniga. Vesipapi 4, 6 ja 8 kinnistutel on alates kolmandast korrusest planeeritud korterid.

Viimaste esimesele- ja teisele korrusele, Mustamäe tee serva, on kavandatud äripinnad. Vesipapi 6 ja 8 teisel korrusel asuvad ka külaliskorterid.

Äripindadele on tagatud parkimine Mustamäe tee ääres asuval parkimisalal. Korterite parkimine on lahendatud maa-aluse parkimisena. Kõik neli hoonet on omavahel ühendatud sooja maa-aluse parkimiskorrusega, korterite panipaigad on planeeritud nii garaažikorrusele kui ka teisele teisele korrusele.

Ehitatavate elamutega piirneb pargiala, kuhu on rajatud mänguväljak ning puhke- ja haljasalad.

Korterite viimistlus

Korterite põrandad

Korterite põrandaid katab naturaalne laudparkett, mille kujundus vastab valitud siseviimistluspaketile. Parketti saadab sobivas toonis puidust põrandaliist. Kodude esikute ja san.ruumide põrandad on kaetud keraamilise plaadiga vastavalt valitud siseviimistluspaketile.

Korterite laed

Korterite laed on valgeks värvitud õõnespaneelidest V-vuugiga vahelaed. Sanitaarruumides ja korteri nendes osades, kus paiknevad kommunikatsioonid (ventilatsioonitorud, kaablid jms) on süvistatud valgustitega kipsplaadist ripplagi.

Korterite seinad

Korterite välisseinad on kolmekihilistest raudbetoonpaneelidest, kogupaksusega 460 kuni 510 mm. Välisseinte U-arv 0,17 kuni 0,19 W/(m²K).
Külaliskorterite seinte konstruktsioon: 150 mm kergblokk Bauroc Acoustic, 30 mm mineraalvill, 20 mm õhkvahe, 100 mm kergblokk Bauroc Element.

Korterite vahelised seinad on 200mm monteeritavatest raudbetoonpaneelidest.

Šahtide seintes kasutatakse 150 mm Aeroc´i kergplokke.

Tehniline lahendus

Küte

Hooned on ühendatud kaugküttevõrku. Korterites on soojuse ühtlasemaks jaotamiseks vesipõrandaküte, mille juhtimine toimub ruumipõhiste digitaalsete termostaatidega. Küttekollektorid paiknevad üldjuhul esikus riietekapi nišis, kui projektis ei ole ette nähtud teisiti. Vannitubade põrandad on lahendatud elektrilise põrandaküttega. Iga korter on varustatud individuaalse kaugloetava soojusarvestiga.

Ventilatsioon

Ventilatsioon on lahendatud igas korteris asuva individuaalse soojustagastusega (rootor) sissepuhke-väljatõmbesüsteemiga. Ventilatsiooniagregaat asub kas vannitoas pesumasina kohal, majandusruumis või sanitaarruumis ripplae taga. Agregaadi täpne asukoht on määratud projektis. Ventilatsiooniagregaat on juhitav esikus asuva digitaalse juhtimispuldi kaudu.

Soe vesi

Soe vesi saadakse soojasõlmest soojusvaheti abil. Igal korteril on eraldi kaugloetavad mõõtjad nii külma kui ka sooja vee jaoks. Pesumasina ühenduste ettevalmistus on teostatud vastavalt projektile kas sanitaarruumis või majapidamisruumis.

Elektripaigaldis

Sanitaarruumide ja esikute kipsplaadist ripplagedesse on paigaldatud LED-valgustid. Tubades on olemas kaabeldus valgustitele. Valgustid hangib ja paigaldab korteri omanik.  

Rõdud ja terrassid

Rõdude piirded on valmistatud vastupidavast karastatud ja lamineeritud klaasist. Rõdude põrandad jäävad betoonviimistlusega. Terrasside põrandad on kaetud laudisega ning kividega. Rõdude laeviimistluseks on värvitud betoonipind.

Aknad

Korterite aknad ja rõduuksed on PVC-profiilidel keskmise U-arvuga 0,8 W/(m²K). Klaaspaketi päikesefaktor lõuna- ja läänefassaadide ruumidel on g=0,36. Vesipapi 8 igas korteris on ükse aken ette nähtud suitsu eemaldamiseks tulekahju korral ning selle otstarbeks varustatud vastava avanemismehhanismiga.

Uksed

Korterite välisuksed on spooniga kaetud EI30 tulekindlusega puituksed.

Korterite siseuksed on erineva viimistlusega kerguksed, vastavalt valitud siseviimistluspaketile.

Saunauksed on puidust käepidemega läbipaistvad klaasuksed.

Hoone peasissepääsude uksed on alumiiniumprofiilis klaasuksed kahekordse klaasiga.

Hoone garaažikorruse ja tehnoruumide uksed on värvitud metallturvauksed.

Panipaikade uksed on metallraamil plekkuksed.

Lukud ja läbipääsusüsteemid

Korterite välisuksed on varustatud turvalukuga. Igal panipaigal on omaette võti.

Hoone peauksed on varustatud nii luku kui ka elektroonilise kiibisüsteemiga.

Garaaži sissesõidu uksed avanevad puldi abil.
Hoonete peasissepääsud on varustatud videofonosüsteemiga.

Liftid

Kõikidesse Lõvirahu elamurajooni kodudesse on planeeritud ka liftid.

Liftide tehnilised näitajad on järgnevad:

– Vastavad ohutusstandardile EVS-EN81-20/50 ja EVS-EN81-72.

– Tõstejõud 1000 kg ehk 13 inimest

– Nimikiirus 1,6 m/s

– Ukse mõõdud 900 mm x 2100 mm

– Kabiini mõõdud 1100 x 2100 x 2200 mm

Üldruumide siseviimistlus

Trepikodade põrandad ja trepid on kaetud keraamiliste plaatidega. Keldrikorruse ruumide põrandakatteks on tolmuvaba betoon. Trepikoja seinad, lagi ning mademete ja treppide alumised pinnad ja küljed on värvitud. Trepi piirded on terasest. Keldrikorruse parkimistasandi seinad on betoonpinna viimistlusega. Keldrikorruse kõikides ruumides on tehnosüsteemid nähtavad.

Üldruumide seinad

Keldrikorruse ruumide vaheseinad on laotud kergbetoonplokkidest. Panipaikade seinte ülaosad ustest kõrgemal on metall-võreseinad.

Trepid

Hoonesisesed trepid on monteeritavatest raudbetoonelementidest, mis viimistletakse keraamiliste plaatidega.

Katus/katuslagi

Kortermaja katuslae kandva osa moodustavad 265 mm õõnespaneelid. Katuse soojustuse tagamiseks paigaldatakse aurutõkkel EPS-(Vesipapi 8 mineraalvill) soojustus, mis kaetakse jäiga mineraalvillplaadiga. Katusekatteks on SBS-kate, mis vastab B-roof nõuetele. Vesipapi 6 katuslae U-arv on 0,09 W/m²K ning Vesipapi 8 U-arv on 0,10 W/m²K.

Vahelaed

Üksteise peal asetsevaid kortereid lahutavad laed on 265 mm õõnespaneelidest, millele paigaldatakse isolatsiooniks 50 mm villaplaadid ja 80 mm armeeritud betoonplaat. Vahelae õhumüra isolatsiooni indeks on >55 dB ja löögimüra indeks ˂53 dB.

Vundament

Hoone vundamendi moodustavad vaivundamendile ehitatud rostvärgid.

Müügiinfo

Meie meeskond on valmis vastama kõigile Lõvirahu kodusid puudutavatele küsimustele ning lahkesti valmis jagama lisainfot. Võta meie müügijuhiga ühendust ning Sinu küsimused saavadki vastused.

Birgit Grünbaum

Kinnisvaraarenduste müügiassistent

Võta ühendust