Vesipapi ehitusest

Projekti neljandas- ja viiendas etapis ehitame neli 127 korteriga äri- ja eluhoonet.

Vesipapi 2, 4, 6, 8 A-energiaklassi majad on kavandanud PIN Arhitektid OÜ.

Arhitektid Katrin Kaevats, Jaan Port, Markus Nimik, Neeme Tiimus ja Mariann Kruuse.

"Meie eesmärgiks on alati ümbritsevale keskkonnale uue kvaliteedi lisamine. Kvartali südames asuva keskse haljastatud väljakuga ühendame uue ja olemasoleva terviklikuks linnaruumiks, tagades elava ja aktiivse elukeskkonna. Uued hooned kujundasime tänapäevases võtmes parema ruumi, materjali käsitluse ja sisekliimaga. Detailidele orienteeritud arhitektuur loob läbimõeldud ja esindusliku keskkonna"

Projekti neljandas- ja viiendas etapis ehitame neli 127 korteriga äri- ja eluhoonet.

Vesipapi 2 on täies mahus ärifunktsiooniga. Vesipapi 4, 6 ja 8 kinnistutel on alates kolmandast korrusest planeeritud korterid.

Viimaste esimesele- ja teisele korrusele, Mustamäe tee serva, on kavandatud äripinnad. Vesipapi 6 ja 8 teisel korrusel asuvad ka külaliskorterid.

Äripindadele on tagatud parkimine Mustamäe tee ääres asuval parkimisalal ning avatud parklates tänava tasandil. Korterite parkimine on lahendatud maa-aluse parkimisena. Kõik neli hoonet on omavahel ühendatud sooja maa-aluse parkimiskorrusega, panipaigad on planeeritud teisele korrusele.

Ehitatavate elamutega piirneb Vesipapi 7 pargiala, kuhu on rajatud mänguväljak ning puhke- ja haljasalad.

Korterite viimistlus

Korterite põrandad

Korterite põrandaid katab naturaalne laudparkett, mille kujundus vastab valitud siseviimistluspaketile. Parketti saadab sobivas toonis puidust põrandaliist. Kodude esikute ja san.ruumide põrandad on kaetud keraamilise plaadiga vastavalt valitud siseviimistluspaketile.

Korterite laed

Korterite laed on valgeks värvitud õõnespaneelidest V-vuugiga vahelaed. Sanitaarruumides ja korteri nendes osades, kus paiknevad kommunikatsioonid (ventilatsioonitorud, kaablid jms) on süvistatud valgustitega kipsplaadist ripplagi.

Korterite seinad

Korterite välisseinad on kolmekihilistest raudbetoonpaneelidest, kogupaksusega 430mm. Välisseinte U-arv 0,15 W/(m²K).

Korterite vahelised seinad on 200mm monteeritud raudbetoonpaneel.

Šahtide seintes kasutatakse 150 mm Aeroc´i kergplokke.

Keldrikorruse ruumide vaheseinad on laotud tsementplokkidest. Panipaikade seinte ülaosas, uksest kõrgemal, on kiviplokkide asemel metallrest.

Tehniline lahendus

Küte

Hooned on ühendatud kaugküttevõrku. Korterites on soojuse ühtlasemaks jaotamiseks vesipõrandaküte, mille juhtimine toimub ruumipõhiste digitaalsete termostaatidega. Küttekollektorid paiknevad üldjuhul esikus riietekapi nišis, kui projektis ei ole ette nähtud teisiti. Vannitubade põrandad on lahendatud elektrilise põrandaküttega. Iga korter on varustatud individuaalse küttemõõdikuga.

Ventilatsioon

Ventilatsioon on lahendatud igas korteris asuva individuaalse soojustagastusega (rootor) sissepuhke-väljatõmbesüsteemiga. Ventilatsiooniagregaat asub kas vannitoas pesumasina kohal, majandusruumis või sanitaarruumis ripplae taga. Agregaadi täpne asukoht on määratud projektis. Ventilatsiooniagregaat on juhitav esikus asuva digitaalse juhtimispuldi kaudu.

Soe vesi

Soe vesi saadakse soojasõlmest soojusvaheti abil. Igal korteril on eraldi kaugloetavad mõõtjad nii külma- kui ka sooja vee jaoks. Pesumasina ühenduste ettevalmistus on teostatud vastavalt projektile kas sanitaarruumis või majapidamisruumis.

Elektripaigaldis

Sanitaarruumide ja esikute kipsplaadist ripplagedesse on paigaldatud LED-valgustid. Tubades on olemas kaabeldus valgustitele. Valgustid hangib ja paigaldab korteri omanik.  

Korteritel on välisukse videoga fonosüsteem.

Rõdud ja terrassid

Rõdude piirded on valmistatud vastupidavast karastatud ja lamineeritud klaasist. Rõdude- põrandad jäävad betoonviimistlusega.Terrasside põrandad on kaetud laudisega ning kividega. Rõdude laeviimistluseks on värvitud betoonipind.

Aknad

Korterite aknad ja rõduuksed on PVC-profiilidel U-arvuga 0,8 W/(m²K). Klaaspaketi päikesefaktor lõuna- ja läänefassaadide ruumidel on g=0,36.

Uksed

Korterite välisuksed on spooniga kaetud EI30 tulekindlusega puituksed.

Korterite siseuksed on erineva viimistlusega kerguksed, vastavalt valitud siseviimistluspaketile.

Saunauksed on puidust käepidemega läbipaistvad klaasuksed.

Hoone peasissepääsude uksed on alumiiniumprofiilis klaasuksed kahekordse klaasiga.

Hoone garaažikorruse ja tehnoruumide uksed on värvitud metallturvauksed.

Panipaikade turvalisuse tagavad metallraamil plekkuksed.

Lukud ja läbipääsusüsteemid

Korterite välisuksed on varustatud turvalukuga. Igal panipaigal on omaette võti.

Hoone peauksed on varustatud nii luku kui ka elektroonilise kiibisüsteemiga.

Garaaži sissesõidu uksed avanevad puldi abil.

Liftid

Kõikidesse Lõvirahu elamurajooni kodudesse on planeeritud ka liftid.

Liftide tehnilised näitajad on järgnevad:

– Vastavad ohutusstandardile EN81-20+EN81-21

– Tõstejõud 1000 kg ehk 13 inimest

– Nimikiirus 1,0 m/s

– Ukse mõõdud 900 mm x 2100 mm

– Kabiini mõõdud 1100 x 2100 x 2200 mm

Üldruumide siseviimistlus

Trepikodade põrandad ja trepid on kaetud keraamilise plaadiga. Keldrikorruse ruumide põrandakatteks on tolmuvaba betoon. Trepikoja seinad, lagi ning mademete- ja treppide alumised pinnad ja küljed on värvitud. Trepi piirded on terasest. Keldrikorruse parkimistasandi seinad on betoonpinna viimistlusega ning parkimisruumide lagesid katab osaliselt pinnakattega pooljäik kivivill. Keldrikorruse kõikides ruumides on tehnoseadmed nähtavad.

Seinad

Korterite välisseinad on kolmekihilistest raudbetoonpaneelidest kogupaksusega 430mm. Välisseinte U-arv 0,15 W/(m²K).

Korterite vahele jäävad seinad on 200mm monteeritud raudbetoonpaneel.

Šahtide seintes kasutatakse 150 mm Aeroc´i kergplokke.

Keldrikorruse ruumide vaheseinad on laotud tsementplokkidest. Panipaikade seinte ülaosas, uksest kõrgemal, on kiviplokkide asemel metallrest.

Trepid

Hoonesisesed trepid on monteeritavatest raudbetoonelementidest, mis viimistletakse keraamilise plaadiga.

Katus/katuslagi

Kortermaja katuslae kandva osa moodustavad 265 mm õõnespaneelid. Katuse soojustuse tagamiseks paigaldatakse aurutõkkel EPS-soojustus, mis kaetakse jäiga mineraalvillplaadiga. Katusekatteks on PVC-kate, mis vastab B-roof nõuetele. Katuslae U-arv on 0,09 W/(m²K).

Parkla katuslagi on samuti 220 mm õõnespaneelidel, soojustatud aurutõkkel EPS-soojustusega ning kaetud kahekordse SBS-i ja betoonplaadiga. Parkla katuslae U-arv on 0,14 W/(m²K).

Vertikaalsed ja horisontaalsed kandekonstruktsioonid

Kogu hoone kandeseinad ehitatakse monteeritavatest raudbetoonpaneelidest. Elamute vahe- ja katuslaed ehitatakse 265 mm õõnespaneelidest. Rõdude plaadid ja rõdude katus on monteeritavast raudbetoonist plaatidest.

Vahelaed

Üksteise peal asetsevaid kortereid lahutavad laed on 265 mm õõnespaneelidest, millele paigaldatakse isolatsiooniks 50 mm villaplaadid ja 80 mm RB-katteplaat. Vahelae õhumüra isolatsiooni indeks on >55 dB ja löögimüra indeks ˂53 dB.

Vundament

Hoone vankumatu vundamendi moodustavad vaivundamendile ehitatud rostvärgid.

Müügiinfo

Meie meeskond on valmis vastama kõigile Lõvirahu kodusid puudutavatele küsimustele ning lahkesti valmis jagama lisainfot. Võta meie müügijuhiga ühendust ning Sinu küsimused saavadki vastused.

Kaisa Marissa Aduson

Kinnisvara arenduste projektijuht

Võta ühendust